Таблиця 6.6. (продовження)
Стадії розробки
Разом
Найменування
ТЗ
ЕП
Технічний проект(ТП)
Робочий проект (РП)
Впровадження (Вп)
постановка задачі
розробка програм
розробку не стандартних ПП КСТ.П
1
Скоригована трудомісткість, люд.-дні
35
57
127,24*0,58=
73,76
230,47*0,54*0,7=87,12
47,32
300
Трудомісткість з урахуванням об'єднання стадій розробки T'0
Т'ТП = 57+73,76=130,76
87,12
Т'ТРП = 0,85*130,76+87,12=198,27
281
Кількість працівників R
2
4
3
Тривалість розробки, років
0,07
0,198
0,06
0,33
6.2 Кошторис витрат на розробку й впровадження програмного продукту (ПП)
Кошторис розробляється виконавцем роботи на основі нормативів трудомісткості розробки й впровадження програмного продукту й затверджується замовником робіт, що забезпечує фінансування. Витрати, що включаються у собівартість ПП, групуються відповідно до їх економічного змісту за нижченаведеними статтями [10].
6.2.1 Витрати на оплату праці
До цієї статті належать витрати на виплату основної та додаткової заробітної плати виконавців, обчислені згідно із системами оплати праці, які прийняті в організації, включаючи всі види матеріальних та грошових доплат.
Основна заробітна плата розраховується на основі даних про трудомісткість робіт, розрахованих в попередньому пункті 6.1 та посадових окладів основних виконавців. Інформацію про трудомісткість окремих стадій зводять до таблиці 6.7.
Заробітну плату визначають, виходячи з місячних окладів, враховуючи тривалість умовного місяця (25,4 днів - при 6-ти денному робочому тижні, 21,1 днів - при 5-ти денному робочому тижні). Результати розрахунків основної заробітної плати виконавців зводять у таблиці 6.8. Розрахунок ведеться при умові 5-ти денному робочому тижні.
Таблиця 6.7 - Трудомісткість виконання робіт
Стадія
Кіл-ть праців-ників, люд
Трудомісткість, людино-дні
люд.-дні
Керівник роботи
Головний спеціаліст
Інженер-програміст
Інженер-тестувальник
Інженер-впровадник
35/2=17,5
-
ТРП
198/4=49,5
198
Вп
47/3=15,67
47
82,7
49,5
15,7
Посада
грн
людино-дні
Основна заробітна плата, грн
4000
4000/21,1= 189,57
189,57*82,7 = =15694
3500
3500/21,1=165,88
13718,28
3300
3300/21,1 = 156,4
=7741,8
3000
3000/21,1 = 142,18
=7037,9
2500
2500/21,1 = 118,48
=1862,5
Всього
46054,5
Додаткова заробітна плата (оплата відпусток, премії, одноразові заохочення тощо) розраховується згідно з нормативом, який встановлює підприємство (для даного підприємства він складає 30% від основної заробітної плати):
Вдод.= 0,3*Восн.= 0,3*46170,58= 13816,34 грн. (6.8)
Сума основної та додаткової заробітної плати складає витрати по статті “Заробітна плата” або фонд оплати праці:
Вз.п.= Вдоп. + Восн.= 46054,5 + 13816,34=59870,84 грн. (6.9)
6.2.2 Відрахування на соціальні потреби
До цієї статті належать витрати, здійснювані у порядку та розмірах, передбачених законодавством України, при цьому загальні витрати на страхування становлять 36,86% від фонду оплати праці:
Взаг.страх..= 0,3686*Вз.п..= 0,3686*59870,84= 22068,4 грн. (6.10)
У тому числі:
1) на обов'язкове державне пенсійне страхування - 33,2%:
Впенс.страх.= 0,332*Вз.п = 0,332*59870,84=19877,1 грн. (6.11)
2) на страхування від тимчасової втрати працездатності - 1,4%:
Ввтр.прац..= 0,014*Вз.п. = 0,014*59870,84=838,2 грн. (6.12)
3) на страхування на випадок безробіття - 1,6%:
Вбезр.= 0,016*Вз.п. = 0,016*59870,84=957,9 грн. (6.13)
4) на страхування від нещасних випадків на виробництві і професійних захворювань - 0,66%:
Внещ. = 0,0066*Вз.п. = 0,0066*59870,84=395,4 грн. (6.14)
6.2.3 Матеріальні витрати
До цієї статті ставляться витрати, на папір, канцелярські товари й інші матеріали. Ці витрати для розглядає мого випадку становлять 5% від основної заробітної плати. Отже,
Вмат.= 0,05*Восн.= 0,05*46054,5=2302,7 грн. (6.15)
6.2.4 Витрати на спеціальне устаткування
У цій статті розраховуються витрати на придбання машин, приладів та іншого обладнання, яке необхідне тільки для даної роботи. В розглядаємому випадку ці витрати не передбачені.
6.2.5 Витрати на службові відрядження
Складаються з фактичних витрат на відрядження штатних працівників, зайнятих розробкою ПП: витрат на проїзд до місця відрядження і назад, витрат на проживання в готелі, добові витрати, які розраховуються за кожний день перебування у відрядженні, враховуючи час перебування в дорозі. В розглядаємому випадку ці витрати не передбачені.
6.2.6 Експериментально - виробничі витрати
Враховують оплату машинного часу, пов'язаного з підготовкою та налагодженням програм. Витрати розраховуються, виходячи з кількості годин машинного часу, необхідного для виконання потрібного обсягу обчислювальних робіт по темі та вартості однієї машинної години.
Кількість годин машинного часу, пов'язаного з підготовкою та налагодженням програм, для економічних задач розраховується за формулою:
Страницы: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14