Нумерація на МТМ залежить від кількості АТС і ємності мережі. Якщо нумерація на мережі семизначна, то в ній перші три цифри визначають код районної АТС. Нумерація в межах станції може бути 287-00-00 -287-99-99. Якщо проектована АТС має ємність більше 10000, то вона має відповідно декілька кодів АТС.
Таблиця 1.1 - Нумерація абонентських ліній на АТС
Коди АТС
Ємність АТС, N j
Нумерація абонентських ліній АТС
АТСДК-3
8500
7
АТСК-4
7600
АТСЕ-5
8600
АТСЕ-6,7
18500
Всього
N мережі= 43200
1.1 Розрахунок і розподіл телефонного навантаження
Телефонне навантаження є найважливішим параметром, що визначає об'єм устаткування. При цьому необхідно розрахувати навантаження, що виникає на проектованій станції, і те, що входить від інших АТС мережі.
Навантаження, що виникає, створюють заявки на обслуговування від абонентів різної категорії, які протягом деякого часу займають різні прилади станції.
Спочатку необхідно визначити кількість абонентів кожної категорії на всіх АТС мережі.
Кількість цифрових абонентів, які згідно завдання є тільки на проектованій АТС, дорівнює:
NЦ = КISDN N6,7,
NЦ = 1% · 18500 =185.
Кількість квартирних абонентів на кожній АТС мережі дорівнює:
NКВ_I = ККВ ·NI,
NКВ_3 = 37% · 8500 = 3145,
NКВ_4 = 37% · 7600 = 2812,
NКВ_5 = 37% · 8600 = 3182,
NКВ_6,7 = 37% · 18500 = 6845.
Кількість універсальних таксофонів, які згідно завдання відсутні на декадно-кроковій АТС і координатній АТС, дорівнює:
NT_I = NІ КТ,
NT_5 = 8600 · 1% = 86,
NT_6,7 = 18500 · 1% = 185.
Загальна кількість абонентів ділового сектора на кожній АТС мережі, з урахуванням обмежень завдання, дорівнює:
NНГ_I = NI - NКВ_I - NT_I - NЦ,
NНГ_3 = 8500 - 3145 = 5355,
NНГ_4 = 7600 - 2812 = 4788,
NНГ_5 = 8600 - 3182 - 86 = 5332,
NНГ_6,7 = 18500 - 6845 – 185 – 185 = 11285.
Кількість абонентів ділового сектора на кожній АТС з частотним набиранням номеру, з урахуванням обмежень завдання, дорівнює:
NНГ_Ч_I = 0,6 NНГ_I,
NНГ_Ч_4 = 0,6 4788 = 2872,8,
NНГ_Ч_5 = 0,6 5332 = 3199,2,
NНГ_Ч_6,7 = 0,6 11285 = 6771.
Кількість абонентів ділового сектора на кожній АТС з декадним (імпульсним) набиранням номеру, з урахуванням обмежень завдання, дорівнює:
NНГ_Д_I = NНГ_I - NНГ_Ч_I,
NНГ_Д_3 = 5355,
NНГ_Д_4 = 4788 – 2872,81 = 915,2,
NНГ_Д_5 = 5332 – 3199,2 = 2132,8,
NНГ_Д_6,7 = 11285 – 6771 = 4514.
Результати розрахунків зведемо в таблиці 1.2
Таблиця 1.2 - Кількість абонентів різної категорії на АТС
Категорія джерел навантаження
KB ТА (дек. наб.)
3145
2812
3182
6845
НГ ТА (дек. наб.)
5355
1915,2
2132,8
4514
НГ ТА (част. наб.)
-
2872,8
3199,2
6771
Т (част. наб.)
86
185
Ц (ISDN)
Таблиця 1.3 - Кількість абонентів різної категорії на ПС
ПС-1
ПС-2
740
488
732
20
2000
1.2 Розрахунок навантаження, що надходить від цифрових абонентів
YЦ = αц NЦ,
де αц = 0,4 Ерл - питома інтенсивність навантаження, що надходить від цифрових абонентів;
YЦ = 0,4 185 = 74 Ерл.
1.3 Розрахунок навантаження, що надходить від аналогових абонентів
Середню тривалість одного заняття для кожної k категорії навантаження і типу телефонних апаратів:
,
де ak - коефіцієнт, що враховує розмови, що не відбулися, який визначається по залежності ak = f(Tk,P), рис. 1.1 [2];
Інтенсивність навантаження від аналогових абонентів кожної k категорії на i-у АТС дорівнює:
Навантаження , що надходить від всіх абонентів, на i-у АТС дорівнює сумі навантажень від абонентів різних категорій на кожній АТС:
=∑Yk + YЦ
Рис. 1.1 - Залежність коефіцієнта ak від Tk і Р
Тривалість заняття КП менше часу заняття абонентського комплекту (АК) на час tco і tn. Отже, навантаження на КП буде пропорційне відношенню
.
Навантаження, що надходить від абонентів i-ї АТС, на виході КП дорівнює:
YНАДХ_I = j .
Визначимо середню питому інтенсивність навантаження aК (в Ерл) від джерел кожної k-ї категорії:
aК = tk ·Ck,
Визначимо загальну кількість викликів, що надходять на АТС:
С = ∑(Ck ·Nk ).
Результати розрахунків звести в таблицю 1.4.
Аналогічно виконуються розрахунки для інших АТС і результати слід розмістити в таблицях 1.5, 1.6 які подібні таблиці 1.4.
Сумарне навантаження телефонної мережі дорівнює:
YМЕРЖ =∑ YНАДХ_I
Таблиця 1.4 - Навантаження, що надходить від абонентів АТСЕ-6,7
Категорія джерела навантаження
Р
С
Tk,с
Nk
ak
tk,с
aК
Yk, Ерл
0,5
3,3
118
1,165
82,42
271,9
517,15
79,59
262,6
329,3
1,8
148
1,160
99,45
179,0
336,7
Т (част. набір)
9,8
94
1,200
67,56
662,1
34,02
Ц
74
N∑=18500
=1291
Всього на вих. КП
YВИХ =1291
Таблиця 1.5 - Навантаження, що надходить від абонентів АТСК-4
212,5
139,7
172,0
142,8
N∑=7600
=495
YВИХ =445,5
Страницы: 1, 2, 3, 4, 5, 6